Spotkanie z Moniką i Mariuszem

Rozmowy o niepełnosprawności, to poznawanie przez dzieci odmienności drugiego człowieka. Oswajanie się z tą ,,odmiennością” umożliwia naturalne podejście do drugiego człowieka – bez uprzedzeń czy krępacji. Ale odmienność nie oznacza tylko ograniczeń – to także możliwości, na których skupiliśmy się podczas spotkania z Moniką i Mariuszem. Opowiedzieli oni o swojej niepełnosprawności i trudnościach wynikających z codziennego życia. Podkreślali oni jak bardzo ważne jest dla nich zainteresowanie drugiego człowieka oraz niesiona przez nich pomoc. ,,Nie odwracaj się – uśmiechnij się” – stało się nadrzędnym hasłem spotkania.
Nasi najmłodsi mieli szansę zobaczyć sztuczki Mariusza, który opanował poruszanie się na wózku inwalidzkim do perfekcji. Wśród dzieci znaleźli się także ochotnicy, który próbowali przejeżdzki na wózku, a także osiągnięcie tak zwanego ,,balansu”, który umożliwia wjazd na chodniki czy progi. Monika zaś udowodniła, że jej niepełnosprawność nie przeszkadza w skakaniu na skakance, czy biciu rekordów w staniu na jednej nodze.
Razem z gośćmi przeprowadziliśmy także zabawy, które umożliwiły dzieciom wczucie się w sytuację niepełnosprawnych. Chętni do zabawy, mieli za zadanie przejść od punktu A do punktu B z zawiązanymi oczami czy odgadnąć komunikat drugiej osoby zatykając uszy.

Zapraszamy do oglądnięcia relacji z tego niezwykłego spotkania.

lisiakitka Opublikowane przez: